نماد سایت دکور کوچ

سوال : من خوش سلیقه هستم چرا مشاوره دکوراسیون!

سوال شما:

من خوش سلیقه  هستم همیشه خودم منزلم رو دکور کردم و همه تعریف میکنند!  تازگی درچندتا کانال و پیج های اینستاگرام عضو هستم که اطلاعات خوبی یاد گرفتم! پس فکر میکنم نیازی به هزینه کردن برای مشاور دکوراسیون نیست خودم با خلاقیت و سلیقه خوبم انجامش میدم! چرا  از مشاور و مربی دکوراسیون  استفاده کنم و هزینه کنم!

جواب من:

اگه خیلی ساده بخوام توضیح بدم طراحی ودکوراسیون داخلی هم مثل خیلی از موارد دیگه  موضوعیه که تا دانشش رو کسب نکنیم متوجه دنیای گسترده و واقعیش نمیشیم در واقع ما وقتی از چیزی بی اطلاعیم  یا دانش محدودی داریم فکر میکنیم دنیای موجوده اون همینقدره در حد اطلاعاتی که خودمون داریم! اما با بیشتر شدن اگاهیمون  کم کم چیزای بیشتری میبینیم و با فلسفه واقعی و حوزه های موجود هر چیزی بیشتر آشنا میشیم !دکوراسیون هم همینطوره سلیقه و زیبایی شناسی قطعا  خیلی مهمه ولی اصول دکوراسیون و دانش تخصصی اون چیزیه که تفاوت یه دکور زیبا که خودتون دکور کردید رو با یه منزل که توسط متخصص دیزاین شده مشخص میکنه!تفاوت در چیزیه که فقط یه فرد متخصص میتونه تشخیص بده و ببینه  و نیاز به دانش و مهارت های کافی داره ! ممکنه فضایی از نظر شما زیبا و کاربردی به نظر برسه اما ایراداتی داشته باشه که از نظر روحی و جسمی به مرور و ناخوداگاه روی سلامت اثر بگذاره یا ممکنه راهی پیش پاتون بزاره که جریان انرژی بیشتری رو در داخل خونه بچرخونه همینطور میتونه راه حلی رو هنرمندانه در فضاتون بگنجونه که به ذهن شما نمیرسه! ممکنه در فضاها از رنگ هایی استفاده کنیدکه دوسشون دارید اما نتیجه بدی رو سلامتیتون داره یا حتی دکور رو جوری بچینید که از نظر فنگشویی اسیب زننده باشه! یا ممکنه زیبایی رو فدای عملکرد کرده باشین یا بالعکس ! ممکنه سبک ها رو به نحوی اشتباه با هم ترکیب کرده باشین! یا ممکنه استرسی در فضا احساس کنید و افسرده شده باشین که ندونین دلیلش چیه!

جدا از این ها مشاور دکوراسیون به شما کمک میکنه خریدای بهتر اصولی تر داشته باشین و بعدا پشیمون نشین و خودتون رو سرزنش نکنین و یا توی عمل انجام شده قرار بگیرین که دیگه نمیتونم هزینه بیشتری بکنم پس مجبورم بقیه دکور رو هم با مبل اشتباهی که خریدم ست کنم! ضمن اینکه چون معمار و متخصص با افراد و فروشگاه های دکوراسیون در ارتباطه با شناخت بهتر بهتون میگه کدوم فروشگاه یا مبلمان و یا متریالی براتون مناسب تره  که البته  برای خرید از همون فروشگاه ها  قطعا بدون ارتباط با مشاور  باید هزینه های بالاتری رو بپردازید !  این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه ها و داشتن انتخاب بهتر  بدون اینکه بین اینهمه گزینه موجود در بازار گیر کنید!

یادتون باشه توی دنیای اینترنت محور امروز برای هر سوالی همه افراد سعی میکنند  با سرچ گوگل پاسخ هایی و راه هایی پیدا کنن ! کسی بدون آگاهی کاری رو انجام نمیده! یا با فالو کردن پیج هایی در اینستاگرام که بهشون علاقه دارید میتونید اطلاعات خوبی بدست بیارید یا با گوگل کردن و عضویت در گروه های تلگرامی آموزشی یا حتی دیدن ایده های پینترستی! این هدیه  و امکانات خوبیه که امروزه افراد دارن! پس چطور برای بدست آوردن سلامتی  باز هم پیش دکتر میریم؟یا چطور میشه که وکیلی رو برای کارای حقوقی انتخاب میکنیم و به اطلاعات پزشکی و حقوقی اینترنتی یا دانش  اکتسابی خودمون اکتفا نمیکنیم! اما برای دیزاین منزل فکر میکنیم صرفا چند مورد که یادگرفتیم و هنر و سلیقه شخصی کافی هست؟

این  نشونه فرهنگ غلطیه که  بین مردم جا افتاده! شاید هم نتیجه رشد روز افزون متخصصان و مشاورهای قلابی هست که صرفا بدون دانش و تحصیلات کافی برای پول دراوردن  از علاقه مندان سو استفاده کردند! ولی در کشورهای پیشرفته از متخصصین برای این حوزه استفاده میشه چون به اهمیتش پی برده شده  و اثراتش روی سلامت جسم و روح افراد دیده شده و خانواده ها هزینه هایی زیادی رو برای این موضوع می پردازند و نقش مشاور  براشون مهم و تخصصیه!چون خونه رو به عنوان جایی که فزراندانشون در  اون رشد میکنن و جایی که بیشترین زمانشون رو در اون میگذرونن براشون مهم هست!

پس  اگر اینطوری نگاه کنیدمشاوره دکوراسیون و کمک گرفتن از یک طراح هزینه اضافی نیست و میتونه حالتون رو  بهتر کنه ارتباطاتتون رو در خونه بهتر کنه و کاری کنه که خونرو بیشتر دوست داشته باشین و به سلامتتون کمک میکنه!

پیشنهاد من اینه که واقعا از متخصصین مجرب کمک بگیرید به جای دکوراتورها  از معماران و طراحان داخلی که تحصیلات آکادمیک دارن و  در زمینه دکوراسیون هم کار میکنند  واطلاعات کاملتری بهتون میدن و از دانش بیشتری و طیف گسترده تری اطلاع دارند استفاده کنید!  اگر قبلا تجربه بدی دارید مشاوره رو زیر سوال نبرید بار دیگه شخص بهتری رو انتخاب کنید و اگر تجربش نکردید یکبار حتما اینکارو برای سلامت خود و خانوادتون و بهتر شدن حالتون انجام بدین!

شاید بستر اینستاگرام  وتلگرام رو بهتره برای تفریح و سرگرمی در نظر بگیرید و برای دوری از تبلیغات فیک و دسترسی به اطلاعات تخصصی تر و افراد مطمئن تر از وبسایت ها و اشخاص واقعی و حقیقی و شرکت های معتبر کمک بگیرید!

ضمن اینکه مربی و طراح دکوراسیون حتما سلیقه شمارو در درجه اول اهمیت قرار میده و متناسب با اون پیش میره و اگر خودتون شخصی با سلیقه هستید از بقیه افراد یک قدم بزرگ جلویید  چون  اصولی و قوانین دکوراسیون که مشاور بهتون میگه رو می تونید هنرمندانه تر کنار هم بچینید و تنوع بیشتری ایجاد کنید اینطوری دانش طراح  و سلیقه شخصی شما مثل یه داروی تقویتی موثرتر برای دکور منزلتون عمل میکنه!

 

اگر شما هم سوال دارید کافیه از طریق لینک زیر به واتس اپ پیام بدید و با نوشتن : (سوال و جواب دکورکوچ-  نوشتن  دقیق سوالتون) خیلی زود پاسخ رو رایگان دریافت کنید!

سوال میتونه درباره مشاوره ، آموزش و حتی سوال هایی درباره چیدمان و رنگ دکوراسیون منزل خودتون باشه!

فقط یادتون نره کوتاه و دقیق و تنها هر بار یک سوال رو ارسال کنید!

و اگه درباره دکور منزلتون سوال دارید عکس منزل رو یادتون نره!

سوال دکوراسیون خود را از من بپرسید!

—————————————————————————————————————————————————-

خروج از نسخه موبایل