نماد سایت دکور کوچ

  مشاوره چیدمان، رنگ و دکوراسیون نشیمن

یکی از مهمترین مواردی که در هنگام ورود به یک خانه نظر هر فردی را جلب می کند چیزی نیست به غیر از چیدمان و نحوه ی دکور کردن آن فضا. دکوراسیون می تواند نقش مهمی در جلب و یا عدم جلب کردن افراد به یک محیط باشد و در این زمینه بسیار تاثیرگذار عمل کند. از میان قسمت های مختلف یک منزل مسکونی بخش نشیمن آن با اختلاف دارای بیشترین تاثیر روی افراد است و حتی می تواند در حال و هوای افراد خانه هم تاثیرگذار باشد. لذا دریافت مشاوره دکوراسیون نشیمن می تواند یکی از راهکارهایی باشد تا بتوانیم یک نشمین دوست داشتنی، آرامش بخش و در عین حال زیبا و به روز داشته باشیم.

بسیاری از موسسه های طراحی دکوراسیون و معماری داخلی هستند که خدماتی را در زمینه ی مشاوره دکوراسیون نشیمن ارائه می دهند. شما می توانید خیلی راحت از این مشاوره ها بهره مند شده و آنها را برا طراحی دکوراسیون قسمت نشیمن خانه تان مورد استفاده قرار دهید. البته به غیر از اینها شما می توانید از اینترنت هم برای ایده گرفتن استفاده کنید و از هزاران هزار ایده ای که در یوتیوب، پینترست، شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و … ارائه می شوند به صورت رایگان بهره مند شوید.

نقش رنگ ها در مشاوره دکوراسیون نشیمن

نشیمن را می توان یکی از مهمترین قسمت ها در هر خانه ای به شمار آورد که طراحی و دکور کردن آن می تواند نقش مهمی در زیبایی خانه و جذابیت آن داشته باشد. این بخش از خانه از اکسسوری های مختلف و وسیله های متفاوتی تشکیل شده است که شما می توانید از هر یک از آنها استفاده کرده و برای طراحی دکوراسیون نشیمن خود اقدام کنید. یکی از مهمترین نکته هایی که در مشاوره دکوراسیون نشیمن مطرح می شود تناسب داشتن و وجود هارمونی میان این وسیله ها و اکسسوری هاست. این هارمونی می تواند در طرح باشد یا رنگ و یا حتی گاها جنس وسیله ها. اما دقت کنید که منظور از تناسب داشتن و هماهنگی دقیقا یک مدل بودن و یا یک رنگ بودن نیست. بلکه مقصودمان دقیقا متناسب بودن و داشتن هارمونی است. مثلا این که همه ی رنگ های مورد استفاده دقیقا یکی باشند نمی تواند خیلی جالب باشد اما استفاده از طیف های رنگی مختلف می تواند سبب زیبایی و جذابیت شود. مثلا شما می توانید از طیف های مختلف رنگ سبز در طراحی دکوراسیون نشیمن خود استفاده کنید. مورد مهم دیگر در این زمینه استفاده از ترکیب رنگ ها است. سعی کنید رنگ هایی را برای دکوراسیون استفاده کنید که کاملا مکمل هم باشند. داشتن اطلاعاتی در مورد چرخه ی رنگ ها و شناسایی رنگ های مکمل در این زمینه می تواند کمک بزرگی به شما باشد. برای مثال در مورد همان رنگ سبز و طیف های آن می توانید از رنگ های مکملی مانند رنگ های خنثی نظیر سفید، کرم، خاکستری، ترکیب سبز با طیف هایی از نارنجی، آجری، قهوه ای با تناژ قرمزی، ترکیب سبز با رنگ بنفش یا صورتی استفاده کنید.

مبلمان  در دکوراسیون نشیمن

مورد بعدی که در مشاوره دکوراسیون نشیمن مطرح می شود وسیله هایی است که در این فضا می توانید از آنها استفاده کنید. به طور کلی طراحی دکوراسیون امری به شدت سلیقه ای است و شما با توجه به سبکی که به ان علاقه دارید می بایست این کار را انجام دهید. مثلا اگر سبک مینیمال مدنظر شما باشد می بایست از وسیله ها و اکسسوری هایی در همین سبک استفاده کنید. حتی ترکیب رنگ ها هم می بایست از همین سبک پیروی کنند. در مقابل اگر سبک سلطنتی و تشریفاتی را می پسندید می بایست وسیله ها و اکسسوری هایی با همین سبک را برای چیدمان استفاده کنید. منظور از وسیله ها همان مبلمان، بوفه ها، کنسول مورد استفاده، میز نهارخوری، پرده ها، فرش ها، لوسترها و سایر مواردی از این دست است. پس پیش از این که بخواهید تغییر دکوراسیون را آغاز کنید ابتدا سبک موردنظرتان را برای دکوراسیون انتخاب کنید و سپس کار را ادامه دهید. به تناسب میان تک تک اجزا دقت کنید. مثلا فرش، مبلمان، پرده ها سه عنصر اصلی هستند که می بایست تناسب میان آنها رعایت شوند. مثلا شما نمی توانید از یک طرح اسپرت برای فرش استفاده کنید و در مقابل مبلمان خود را استیل و با تاج و منبت کاری های زیاد و به رنگ طلایی انتخاب کنید. پس هارمونی علاوه بر رنگ ها در طرح و نوع وسیله ها مطرح است و می بایست به آن دقت ویژه ای شود.

در این بخش به برخی از نکته های مهم در مورد دکوراسیون نشیمن می پردازیم.

تحریریه دکورکوچ

خروج از نسخه موبایل