09113281607
تهران

5 اشتباه رایج دکوراسیون ایرانی برای اولین خانه

دکوراسیون ایرانی

چیدمان و دکوراسیون داخلی اولین خانه چالشی بزرگ است و می‌تواند بسیار وسوسه انگیز باشد که همه رویاهایتان را یک باره انجام دهید. در کنار نیاز‌های ضروری و بعد از چیدمان مبلمان اصلی منزل شاید احساس کنید اجزای زیادی برای تکمیل شدن خانه مورد نیاز است اما قبل از خرید وسایل و چیدمان، نکات زیر را مورد توجه قرار دهید تا از اشتباهات رایج در دکوراسیون ایرانی اجتناب کنید، با دکورکوچ همراه باشید:

یک باره تمام مبلمان خود را خریداری نکنید این از اشتباهات رایج دکوراسیون ایرانی محسوب می‌شود مانند خرید جهیزیه عروس به صورت یکجا

برای جلوگیری از پشیمانی و چیدمان اشتباه منزل بهترین کاری که باید انجام دهید این است که فهرستی از اقلام عمده‌ای که نیاز دارید را تهیه کنید و آنها را طبق اولویت بندی خریداری کنید. اگر به شدت به مبل نیاز دارید، یکی را با دقت انتخاب کنید، اما میزهای جانبی، صندلی و همه چیزهای دیگر را در همان زمان خریداری نکنید. خیلی بهتر است که زمان بیشتری صرف کنید تا شتاب‌زده موارد اشتباهی را انتخاب کنید که منجر به پشیمانی و مشکلات دکوراسیون داخلی شود.

سعی نکنید فضا را خیلی سریع پر کنید!

تزئین دکوراسیون ایرانی و چیدمان هرخانه‌ای کمی شبیه به درست کردن پازل است و عجله در آن می‌تواند منجر به پشیمانی شود و این فقط در مورد مبلمان نیست، برای قالیچه، نورپردازی و لوازم جانبی نیز بهترین راهکار این است که صبر کنید و قطعات پازل را کم کم و طبق نیازهایی که در گذر زمان متوجه می‌شوید تکمیل نمایید این علاوه بر زیبایی بیشتر به شما کمک خواهد کرد تا تعیین کنید چه میزان می‌توانید هزینه کنید و  چه مواردی در اولویت هستند.

همه لوازم منزل را از یک فروشگاه خریداری نکنید!

یکی از قوانین اصلی دکوراسیون ایرانی این است که شما نباید همه چیز را از یک مکان خریداری کنید – زیرا قطعا دکوراسیون منزلی که قدم به قدم و طبق سلیقه شما چیدمان شده با مبلمانی که در طول زمان از مکان‌های مختلف گردآوری شده می‌تواند یادآور خاطره یا سفری که به مکانی داشته‌اید باشد یا هدیه‌ای که شخصی برایتان آورده اما خرید از یک فروشگاه و مبلمانی که در آن چیده شده نشان از سلیقه فروشنده است و سبک شخصی شما را نشان نمی‌دهد به همین دلیل احتمال اینکه در گذر زمان برایتان یکنواخت و کسل کننده شوند بسیار زیاد است.

تنها از اقلام ارزان قیمت استفاده نکنید!

اکثر افرادی که به تازگی آپارتمان خودشان را می‌گیرند به دلیل هزینه‌های بالا در محدودیت مالی قرار می‌گیرند به همین سبب سعی می‌کنند از اجناس ارزان قیمت‌تری استفاده کنند اما مهم است که به کیفیت به ویژه در خرید مبلمان اصلی اهمیت دهید اگرچه این اولین مکان زندگی شماست اما بدان معنا نیست که شما نباید عمر طولانی را در اقلام مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال، هنگامی خرید مبل از مبلمان کیفیت پایین به امید اینکه در آینده‌ای نه چندان دور جایگزین خواهند شد اجتناب نمایید و از این طریق در هزینه‌های آینده صرفه جویی نمایید.

در واقع دراستفاده از بودجه خود محتاط باشید اما صرفا به خاطر هزینه از مبلمان مورد نظر و با کیفیت صرف نظر نکنید بهترین راهکار تعادل بخشیدن به تمامی اقلام مورد نیاز و اولویت بندی برای هزینه آن‌هاست.

 به دلیل زندگی در خانه اجاره ای خود را محدود نکنید!

اگر خانه اول شما اجاره‌ای باشد ممکن است نتوانید بسیاری از تغییرات را در آن انجام دهید اما اشتباهات در دکوراسیون ایرانی خانه که بسیاری از مردم  مرتکب می‌شوند  این است که خانه‌های خود را به طریقی که واقعا دوست دارند تزئین نمی‌کنند. خوشبختانه راهکارهایی برای این منظور وجود دارد که می‌توانید درباره آن‌ها یا با صاحب خانه به توافق برسید یا با تغییرات معقول و صحیح موافقت صاحب خانه را به دست آورید در غیر این صورت نیز لازم نیست در خانه‌ای بدون هویت زندگی کنید، با ترفندهای دکوراسیونی و به کارگیری ایده‌هایی که به منزل آسیب نرساند فضا را به زیبایی تغییر دهید.

فراموش نکنید:

رم یک روزه ساخته نشده درباره دکوراسیون منزل هم با اینکه از خرید اولین خانه و چیدمان آن بسیار ذوق زده هستید باید قدری صبور باشید و نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید از عجله بپرهیزید و در گذر زمان با شناخت نیاز ها و محدودیت ها پازل دکوراسیون منزل خود را کاربردی‌تر چیدمان نمایید. در صورت نیاز از تجربه و مشاوره تخصصی دکوراسیون داخلی بهره ببرید.

راه ارتباطی و اطلاعات بیشتر  برای مشاوره آنلاین دکوراسیون داخلی  دکورکوچ :

اینجا کلیک کنید

 

تحریریه وبسایت دکورکوچ- غزاله عزالدین

منبع:thespruce

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *